Thierry Crouzet

Automatyczne tłumaczenie z francuskiego

Dziś rano, kiedy prowadzę dzieci do college'u i liceum, jest już dziesięć stopni. Słodycz jest wyczuwalna, wypełniona niepowtarzalnym zapachem, zapachem pierwszego dnia nowego cyklu. Zanim wróciłem do domu, zdobyliśmy dwa stopnie naukowe.

Les Pyrénées
Pireneje

Próbuję pisać przez dwie godziny, aw oddali przykuwają mnie jasne śniegowe Pireneje. Zmuszam się do spojrzenia na ekran i cichy głos mówi do mnie: „Jest wiosna. Nie tęsknimy za takim dniem. A potem znajomy napisał do mnie: „Mash! Co ja do diabła robię pracując przy takiej pogodzie? „Już mnie to nie obchodzi. Załadowałem na GPS ślad zrobiony kilka dni wcześniej i wsiadam na żwir, wychodząc z tej okazji krótkie spodenki. Nie pokonałem pięciu kilometrów, że spadam z komputera Mac i schodzę z leginsów.

Wiosna przychodzi w środku zimy. Migdałowe drzewa oblewają się kwiatami, pąki wskazują na końcach gałęzi, trawa wibruje elektryczną zielenią. Czuję się, jakbym jechał w otoczeniu. Są chmury, ale nie mogą ukryć słońca. Mój licznik wskazuje siedemnaście stopni.

Na wysokości Loupian zostawiam ścieżkę rowerową wokół stawu Thau w poszukiwaniu ścieżek nitek, czasem mokrych po deszczach z ubiegłego tygodnia, ale nigdy nie błotnistych. Owady krążą wokół, wszyscy podekscytowani budzą się tak wcześnie w tym roku.

Przez pola wspinam się ścieżką do domeny Hondrat, położonej pod lasem sosnowym, który służy jako punkt odniesienia, gdy zapomnimy GPS. Widok się rozwija, zwracam się w stronę Sète i Mont Saint Clair postawionych na niebieskawym horyzoncie. To jest jak pierwszy raz. Gdziekolwiek spojrzę, odkrywam nowe szczegóły: drewno do odkrycia, wieżę obserwacyjną, starożytną turbinę wiatrową ...

Sète au loin
Sète daleko
Des pinèdes partout
Wszędzie lasy sosnowe
Le vert
Zielony

Zwykle chodzę do opactwa Sainte-Marie de Valmagne, ale unikam tego, ponieważ oddziela mnie od niego często błotnista ścieżka, również dlatego, że kilka dni temu chłop zagroził przyjacielowi gdy przeszedł pod barierą, uniemożliwiając dostęp do odcinka garrigue, w którym absolutnie nic nie ma, z wyjątkiem doskonałego toru. Zrozumie Chciałbym wiedzieć, kto utrzymuje tę ścieżkę i uważam, że moje podatki muszą się do tego przyczynić.

Odkryłem kolejne przejście, oznaczone ponadto przez FFC, wzdłuż wspaniałej ściany podtrzymującej nienaganną winorośl i łączącej zakazaną ścieżkę na jej szczycie. Po grzebieniu przechodzę do doliny Hérault, z górami Górnej Langwedocji na horyzoncie, którą przekroczymy pod koniec kwietnia podczas GTH .

Piste FFC
Tor FFC
Haut-Languedoc
Haut-Languedoc
Saint-Pons-de-Mauchiens
Saint-Pons-de-Mauchiens

Zatrzymując się, aby sfotografować Saint-Pons-de-Mauchiens, którego kościół idealnie stoi, złapał mnie zapach pora, przynajmniej zapach, który kojarzyłem z porami, gdy byłem dzieckiem o tej porze roku wybrałem je razem z ojcem w winnicach. Pomiędzy mną a wsią winorośl jest biała z kwiatami, słynne kwiaty, które wydzielają ten zapach, który kojarzy mi się z porami, być może także dlatego, że rosną w pobliżu, a także są pachnące. Aplikacja określa mnie jako kwiat diplotaxis erucoides , inaczej zwane Roquette blanche lub Roquette des vignes. Bez GPS prawdopodobnie nigdy bym tam nie dotarł, bez telefonu umarłbym głupio i nie zrobiłbym zdjęć, które pomogą mi zapamiętać moją jazdę. Wszystko jest najlepsze w świecie GAFAM.

Po Saint-Pons-de-Mauchiens docieram do sektora asfaltu, kawałka ziemi, znowu asfaltu. Znak objazdu blokuje małą drogę. Chyba w oddali ciężarówka. Próbuję szczęścia. Pracownicy drogowi robią sobie przerwę na lunch. A teraz jeden z nich zaczyna rozmawiać o rowerze. „Czy to żwir?” „Mówi mi, że nie chce tego robić, a ja, który sprzedaję mu żwir, tym bardziej, że od mojego odejścia jestem sfrustrowany jazdą samotnie i nie dzielę się radością. Chwalę nasze niezliczone ścieżki. I ten, kto mówi do mnie o pewnym Thierry Crouzecie, który pisze na rowerze. Śmiejemy się Jeszcze bardziej się uśmiecham, gdy mój miernik wskazuje dwadzieścia dwa stopnie.

Sentier vignes et collines
Szlak winorośli i wzgórz
Aumes
AUMES
Sous-bois
runo
Cueilleur de poireaux
Próbnik porów

Dojeżdżam do Montagnac, a potem dołączam do Szlak winorośli i wzgórz , że niektórzy powiedzieliby więcej rower górski niż żwir, ale nie jest długi i zamontowany idzie. Rzuca mnie nad Aumesem olśniewającą małą drogą. Za wioską znajduję lasy sosnowe i single, wokół jednego napotykam zbieracza porów, a potem zaraz po winorośli truflowanej diplotaxis erucoides .

Zbliżając się do Castelnau-de-Guers, zatrzymuję się na zdjęcie i mój rower stoi sam. Następnie wchodzę na czerwoną ziemię, bawię się w labiryncie ścieżek dla rowerzystów górskich i żwiru, gdzie godzinami łatwo można krążyć w kółko. Wybieram drogę ekspresową, która nieuchronnie prowadzi mnie z powrotem do Etang de Thau i Sète, która ponownie wskazuje na szczyt Mont Saint Clair. Muszę tylko zjechać do domu, tym lepiej, że popycha mnie mały mistral.

Cycliste fantôme
Rowerzysta-duch
Terres rouges
Czerwona ziemia
Terres rouges
Czerwona ziemia
Sète
sète
Sète
sète
Sète
sète
Traces sur Google Map
Ślady na mapie Google