Thierry Crouzet

Automatyczne tłumaczenie z francuskiego

Nie mamy pojęcia, kiedy znów będziemy jeździć na rowerach, ani kiedy wznowimy trening, ale nic nie powstrzyma nas od planów i marzeń.

Zaplanowaliśmy Wielka trasa po Hérault (GTH) 24-28 kwietnia ( znajdź nas na grupie na Facebooku ). Zakończyliśmy śledzenie, pozostaje tylko przygotować nasze rowery. Nogi będą ciężkie pod koniec kwietnia po tygodniach uwięzienia, będziemy toczyć się powoli, ale wierzę, że jeśli ścieżki się otworzą, będziemy musieli się tam pilnie spieszyć. A jeśli nadal będziemy uwięzieni pod koniec kwietnia, co nie jest niemożliwe, biorąc pod uwagę 45 dni stosowane w Chinach, znajdziemy się później, tak szybko, jak to możliwe.

Początek znajduje się w Balaruc les Bains, bezpłatny parking przy bazie morskiej , przy plaży, wróć do tego samego miejsca (siedem kilometrów od dworca kolejowego Sète, do którego można dostać się ścieżką rowerową i autobusem). Po przejechaniu kilometra w wiosce zaatakujemy pierwszy singiel, potem utwory DFCI i tak dalej przez 550 km na dodatnią wysokość około 8 000 metrów, zgodnie z Komoot i OpenRunner . Po naszym ostatnim odwołaniu Roch Manfredini i doszedłem do wniosku, że opony poniżej 2 cali nie są zalecane. Ze swojej strony planuję zacząć od minimum 2,25 cala i obawiam się, że nie będę miał czasu na testowanie innych konfiguracji. Wszystkie motocykle, które mogą zmieścić 2 cale lub więcej, są zatem dopuszczalne (mocny żwir, monstercross, kolarstwo górskie itp.).

To wycieczka rowerowa, więc będziemy spać na zewnątrz, w namiocie, plandece, namiocie ... każdy ma swoje. Podoba mi się mój komfort, będzie pod namiotem. Pomysł: jeździć w ciągu dnia, spać w nocy. Nie będziemy robić wyścigu wytrzymałościowego, nawet jeśli będziemy musieli pedałować przez dziesięć godzin dziennie.

Na mapie Google , możesz zobaczyć interesujące miejsca. Przekonasz się, że jest ich wiele i że niczego nie umknie po drodze, jeśli bary i restauracje zostaną ponownie otwarte. Ale nawet w sklepach spożywczych jest wiele do zrobienia.

Wyruszamy w podróż za pięć dni. Oto harmonogram, który moglibyśmy przestrzegać, ale nie wywierając na siebie presji (to po prostu dać wyobrażenie o tym, co nas czeka). Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie okazji. Nie umawiamy się na koniec dnia.

  1. Saint Martin de Londres - 150 km / 1300D + (potencjalnie kemping, ale nie jestem pewien).
  2. Heous of Orb Bousquet - 105 km / 2200D +, camping na pustyni.
  3. Wzniosłe jezioro Vézoles - 100 km / 2300D +, camping na plaży lub w schronisku.
  4. Morze - 125 km / 1820D +, camping na plaży.
  5. Balaruc - 70 km / 220 D +, dzięki tej opcji wcześniej wracasz do domu, co daje każdemu czas na zorganizowanie powrotu.

Na mapie Google , tylko niebieskie sekcje nie zostały rozpoznane. Na fioletowo podążamy szlakiem FFC wielkiego przejazdu Hérault.

Aby cię przygotować, oto kilka zdjęć wykonanych podczas mojego zwiadu.

Vue sur Sète au départ

Mer et garrigue

Chemin typique

Mireval

Maguelone

Mauguio

Saussines

Pic Saint Loup

Vacquières

Vendres

Vendres

Portiragnes

Canal du Midi

Marseillan