Thierry Crouzet

Automatyczne tłumaczenie z francuskiego

Środa 1, Balaruc

Szara, zimna, wilgotna pogoda. Nie ma odwagi, aby przejechać moje 20 km w tym cholernym kręgu 1 km autoryzowanym. Idę z Isa. Ból pleców spowodowany zbytnim siedzeniem, stare patologie zwykle budzą się napędzane intensywnym sportem.


Niesamowite przeżycie, Słucham muzyki 8D , Odwracam głowę, by poszukać dźwięku. To jak wchodzenie w nowy wymiar lub przechodzenie przez hałaśliwą ulicę w dniu imprezy, siedząc na krześle.


Publikuję raport pogodowy dotyczący pandemii. Kiedy liczby spadają, mgła unosi się.

Czwartek 2, Balaruc

Koszmar noc. To mnie załamuje. Moje ciało nie ma już śladów. Nakazuje mi wznowić zwykły rytm i nie rozumie, dlaczego mu się nie słucham. Wrażenie cofnięcia się w lata przed wypaleniem cyfrowym w 2011 r., Odkrycie na nowo zapomnianego cierpienia, wszystkie związane z nadmiernym siedzącym trybem życia. Widzę się na kretku Sète, zatłoczonym gęstym tłumem, biegnę, a przynajmniej próbuję, nie posuwam się naprzód, jakbym nie miał siły. Zbliżam się do autobusu, ogromny, bardzo wysoki, zaczyna się, jestem za mały, by nacisnąć przycisk otwierania drzwi. Kierowca obdarza mnie pogardliwym spojrzeniem i budzę się.


Moim obowiązkiem jest działanie, zwłaszcza działanie słowami.


Co zmieniamy dzisiaj w naszym życiu, aby jutro było inne? Czuję się, jakbym zmienił wszystko piętnaście lat temu, rezygnując z kosmopolitycznego życia, aby zakorzenić się w moim rodzinnym mieście. Nie widzę, co mógłbym zmienić ponownie. Nie mogę prosić innych, aby byli bardziej świadomi ode mnie, aby nadal byli w stanie wykonać kwantowy skok, do którego nie mam już siły. Ale jeśli niczego nie zmienimy indywidualnie, nie zmienimy niczego zbiorowo.


Dziś możemy być już blisko szczytu pandemii w tym samym czasie, gdy moja symulacja zbliża się do swojego horyzontu. Komentator, który pracuje w prefekturze, mówi mi, że moje postacie mu pomagają, padają na niego dwie kości, odpowiada, że ​​moje postacie hartują mu mózg, i rzeczywiście jest to jedyny ich użytek, walka z lękiem, z perspektywy kryzysu , dystansując go, zasłaniając jego makabryczną stronę, unikając dramatyzacji.

Salon
Salon

Piątek 3, Balaruc

Śmieję się, gdy słyszę, że 8% uczniów nie przekazuje nauczycielom żadnych wiadomości, ponieważ nie mieliby dostępu do Internetu. Może ich to nie obchodzi, prawda? Muszę walczyć z moimi synami.


Nawróciłem dziś rano, napisałem nowy post na temat koronawirusa, z gorączką jak za każdym razem. To są wytryski, a nie pisanie.


Dzwonię do przyjaciół, przyjaciele dzwonią do mnie, przekazujemy sobie prawie więcej wiadomości niż zwykle, ponieważ tylko ty myślisz o sobie i tych, których kochasz. Ta introspekcja zanurza nas w stan mentalny sprzyjający marzeniom. Seb Musset opowiada mi o swoim życiu w Paryżu. Sklepy z większą ilością pustych półek niż na południu. Nieobecni gliniarze, którzy obserwują nas tutaj na najmniejszym rondzie, prześladując nas w lesie i zaroślach. Jesteśmy w tym samym kraju, ale żyjemy w zamknięciach o zmiennej geometrii.

Sobota 4, Balaruc

Jasny poranek za moimi oknami. Spokojnie, dźwigają mnie dzwony kościelne. Różowy staw oliwny. Mój sąsiad rybacki podnosi swoją sieć, sieć ustawioną przez mojego ojca, a nawet mojego dziadka, sieć wciąż tam, jak łódź Tezeusza w porcie w Atenach.

Calme
Spokojna

Jestem już uzależniony do statystyk Google analizujących ograniczenie kraj po kraju (a przy okazji jeszcze raz ujawniamy, że jesteśmy stale śledzeni).


Literatura to walka. Jak zachować ciszę w niespokojnych czasach? Nie rozumiem, jak większość pisarzy milczy. Nie możemy utrzymywać tego samego stosunku do słów. Kiedy mówię, że nie mogę robić nic poza pisaniem, demonstruję to w świetle dziennym podczas pandemii, wyrażam swoją patologię. Ci, którzy mnie nie naśladują, są mniej chorzy, niż twierdzą w zwykłych czasach. Lub są nieskończenie mądrzejsze ode mnie, nieskończenie bardziej dyskretne. Ze swojej strony odczuwam pilną potrzebę mówienia, nie pokazywania się, ale dlatego, że mówienie pomaga mi żyć, rozumieć i dzielić się.

Nie jestem menedżerem, nie mam literackiej ekonomii, żadnych kalkulacji, nie dbam o nadprodukcję, od czasu do czasu jestem mniej dobry, nawet mierny, nie boję się, nie mam wstydu, nie myślę o konsekwencje tego, co robię dla mojego autorskiego biznesu. Żyję literaturą oddychając, żyję jak najlepiej, najlepiej jak potrafię. Znam autorów zdenerwowanych najmniejszym błędem ortograficznym, od dawna uwolniłem się od tych obaw, być może dlatego, że zawsze popełniłem wiele błędów, a jeśli mnie przestraszyli, Nie zacząłbym nawet pisać. Błędy zostały poprawione, drobne niedokładności gramatyczne, literatura ze swej strony to wyścig, bitwa między sobą a tekstem, fresk namalowany strzałami z rewolweru.

Po uwięzieniu wydawcy otrzymają góry rękopisów, rękopisów wytworzonych przez bezczynność, niepotrzebne rękopisy, które zostaną odrzucone nawet bez ich otwierania.


Testuję Zwift, symulator rowerów treningowych. Otrzymałem trenera domowego Saris M2 dwa tygodnie temu, ale nie byłem w stanie zamontować roweru z powodu osi skrzyżowania doraźnie . Skończyło się na tym, że umieściłem pręt gwintowany o wartości 12. Trzyma, ale nie jest świetny dla motocykla. Jeździłem z gładką oponą 29 / 2.0. Dotknął ziemi. Musiałem ponownie złożyć wszystko za pomocą drewnianych klinów. Ten system nie został stworzony dla rowerów górskich i nie miałem ochoty naklejać na niego żwiru węglowego.

Potem zacząłem pedałować. Aby jechać z prędkością 25 km / h, musiałem zużyć niesamowitą ilość energii, a na ekranie osiągnąłem maksimum 100 watów. Stwór wydał okropny dźwięk. Przez godzinę jeździłem wiertarką elektryczną. Nigdy więcej. Wkładam wszystko z powrotem do pudełka i wysyłam z powrotem. Nie jeżdżę na rowerze, aby zranić głowę, a nie tylko zranić nogi. Wolę wstrzymać się od głosu niż sprowadzać się do tego.


Nie chcę dziś robić mojego raportu pogodowego. Jednak liczby nigdy nie były lepsze, wygląda na to, że przekroczyliśmy przełęcz.

Moteur rouge
Czerwony silnik
Port Sutel
Port Sutel
Port Sutel
Port Sutel

Niedziela 5, Balaruc

Rano, aby zakończyć artykuł historyczny na temat koronawirusa, z myślą, że będzie on przydatny w mojej książce. Spędzam dużo czasu czytając komentarze, dyskutując, uzupełniając artykuł. Trochę majsterkowania, regularna godzina jazdy rowerem, dni mijają w pięknym świetle.


Wydaje się, że zaatakowaliśmy pandemię.

Poniedziałek 6, Balaruc

Ciekawe doświadczenie w pisaniu. Publikuj i aktualizuj, przedłużaj, wznawiaj, zdobywaj ... Od wczoraj dostosowuję mój ostatni artykuł na temat koronawirusa . W przeszłości, w czasach świetności blogowania, publikowałem, odpowiadałem nowymi artykułami, proces twórczy rozwijał się przy użyciu bardziej ekspansywnego mechanizmu. Dzisiaj kopie, może dlatego, że ten tekst może w mojej książce niewiele dać.


Mechanika tekstu w góra najczęściej kupowanych książek cyfrowo od Północnej fretki . Patrzę na moje statystyki. W ciągu ostatnich trzech tygodni Northern Ferret stanowi 41% mojej sprzedaży z 62 kopiami. Myślę, że to dlatego, że ta książka jest zalecana w szkołach dziennikarskich. Bardzo małe postacie.

Sète
Sète

Wtorek 7, Balaruc

Piszę o możliwym kłamstwie chińskiego rządu. Dotykam dwóch słów Didierem. Nadal jest w zaprzeczeniu. Od lutego on i wszyscy inni lekarze myślą wyłącznie o leczeniu. Prawda historyczna nie jest obecnie ich problemem, od nas zależy, aby ją znaleźć.


Niektóre z moich odpowiedzi na Facebooku wyglądają jak aforyzmy. 1. Próba zrozumienia, dlaczego tam jesteśmy, pozwoli nam pójść dalej. Po to jest historia. 2. Zawsze brakuje nam perspektywy czasu na Historię, dlatego ciągle ją przepisujemy. 3. Jeśli nie myślisz o tym, co żyjesz, nie żyjesz. 4. Masz prawo myśleć, co chcesz i myśleć źle. 5. Jeśli nie wolno nam kwestionować przeżywanej historii i kwestionować oficjalną wersję, jak możemy uwolnić się od jarzma dyktatorów? 6. Powiedziano mi: „Istnieje różnica między podważaniem dyktatury, w której żyjemy, a podważaniem innych. Mówię: „Niech uciskani szaleją”. Następnym razem, gdy będziesz chory, powiem lekarzowi, by pozwolił ci umrzeć. „7. Jeśli nie piszesz historii za życia, kiedy ją piszesz? Po śmierci?

Walter
Walter

Środa 8, Balaruc

W Paryżu jogging jest zabroniony w ciągu dnia. Nie będziemy mogli żyć, aby nie umrzeć.


Trump oskarża WHO o samozadowolenie z Chinami. Zawsze trochę złej pomocy, kiedy myślę jak on, ponieważ jutro lub pojutrze powie potworność.

Soir
Wieczór

Czwartek 9, Balaruc

Aforyzm dnia: „Supputacje nie są informacją. „Rzadko tak denerwuje mnie głupota, ale muszę się tylko obwiniać, ograniczać na dobre i zagłębiać w literaturę. Tyle że piszę Dostosuj się, aby adoptować , że muszę stawić czoła przepływowi informacji nierozerwalnie związanemu z bzdurami.


Za pomocą GPS zapisuję historię uwięzienia na mapie geograficznej, zapisując ją w promieniu kilometra podczas mojej codziennej jednogodzinnej jazdy rowerem.


Od dwóch dni schodzimy z chorobliwej góry.

Cuisine
Gotowany

Piątek 10, Balaruc

Raoult ogłasza wyniki nowego badania dotyczącego chlorochiny: 91% uzdrowień. Ale dlaczego taki entuzjazm dla choroby ze śmiertelnością prawdopodobnie mniej niż 1%. Ten wynik byłby bardzo interesujący, gdyby Raoult leczył tylko poważne przypadki lub tylko osoby wymagające hospitalizacji, ale leczył wszystkie pozytywy. Nikt tego nie mówi, nawet prezydent to zobaczy. Ten facet jest nieuczciwy i niebezpieczny. Czy ci, którzy go dziś bronią, rozpoznają go lub zamkną się w konspiracyjnej pozycji? Relacje w mediach powodują, że oszalałeś.

Sobota 11, Balaruc

Dlaczego piszę te artykuły na temat koronawirusa i naszego godnego ubolewania zarządzania kryzysowego? Staram się przynieść mały powód, spokój, aby ocenić sytuację obiektywnie. Wiele osób mówi mi, że im pomagam, wiele innych mnie obraża. Muszę być masochistą, aby ujawnić się w ten sposób, ryzykując, że rany się utrzymają, że odetną mnie od niektórych moich przyjaciół. Cisza byłaby mądrzejsza, ale jak możemy milczeć w tym kontekście?


skończyłem Miliardy dywanów do włosów , piękna książka SF niemieckiego Andreasa Eschbacha (1995). Czysta forma, żaden bohater, czytelnik musi przejąć rozdział po rozdziale, pointylistyczne malarstwo przerażającego i tajemniczego wszechświata. Potępienie totalitaryzmu poprzez pochwałę kunsztu. Uniwersalna książka między Gwiezdne Wojny i Siddhartha .

Entrées maritimes
Wejścia morskie
Un hélico passe
Helikopter mija

Poniedziałek 13, Balaruc

Pada, pracuję, próbuję zignorować koronawirusa, czekając na dzisiejszą mowę Prezydenta. Kto wie, co dla nas przygotował, gdy inne kraje europejskie przygotowują się do dekonfincji.


Idę w deszczu do domu mojej matki, przynoszę jej chleb zrobiony dziś rano, rozmawiamy przez chwilę u jej progu, a potem wracam. Wciąż próbuję pracować, ale nie ma mojego serca. Szary staw pod moimi oknami pociesza mnie.


Kontynuujemy zejście, a Macron jego zejście. Nie trzeba dodawać więcej, ale myślę, że muszę to powiedzieć na głos. Nie jestem lepszy od niego.


Gest, który zapisuje wersję angielską, znajduje się na brzęczący montaż … Fragmenty książek opowiadające historię pandemii.

Clean Hands
Czyste ręce

Wtorek 14, Balaruc

Turyści osiedlają się w przyczepie stacjonarnej sąsiadów. Para z dwójką dzieci. Skąd oni pochodzą ? Nie zamierzam przekształcić się w informatora, ponieważ wypowiedzenie stało się sportem narodowym, co wiele mówi o zdrowiu psychicznym naszego kraju.

Walter
Walter
Pédalo
Pedalo

Środa 15, Balaruc

Trump tnie żywność dla WHO. Boję się wojny z Chinami. Myślę, że niewiele więcej niż geopolityczne konsekwencje pandemii.


Słucham mojego wywiadu z Didierem z 3 lutego rano. Proponuje uczestnictwo w międzyresortowej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa pacjentów, która odbędzie się w Montreux w dniach 27 i 28 lutego. Nie było jeszcze możliwe, aby go anulował, co pokazuje nam, że na początku lutego jeden z wielkich specjalistów w zakresie zapobiegania i kontroli infekcji wciąż nie zdawał sobie sprawy z powagi sytuacji. Ten kongres zostanie anulowany dziesięć dni później.

Sobota 18, Balaruc

Im więcej dni mija, tym bardziej znajduję się w stanie fizycznym w pobliżu wypalenia zawodowego. Moje ciało cierpi, nie mówiąc już o moim ramieniu z zapaleniem torebki, które z braku opieki pogarsza się, nie wspominając o ustach, straciłem ząb, z pewnością fałszywy ząb, oś obrotu, ale jako podsumowanie sytuacji. Jestem zbyt osiadły, zbyt pochłonięty słowami / złem. Sama pogoda jest szara, poza sezonem, ciemna angielska.


Światło wraca po południu, z pewną letnią pogodą, biorę mój rower górski i przechowuję go w zaroślach, zgodnie z prawem, nie obchodzi mnie to, bo prawo jest absurdalne i że mnie niszczy. W tym zaroślach nigdy nikogo nie ma. Dystans społeczny jest automatyczny.

Niedziela 19, Balaruc

Szarość nie pozwala nam odejść dosłownie i w przenośni. Budzę się wcześnie, zdeterminowany, aby pomyśleć o czymś innym niż nasza sytuacja, przychodzę do swojego notatnika, aby pisać, a potem pomysł szybko staje się artykułem. Jem śniadanie. Połóż mnie z powrotem do łóżka, żeby czytać, i połóż mnie spać. Budzi mnie w lepkim stanie, jak czas, który ukrywa mnie w górach Sète.

Poniedziałek 20, Balaruc

Walter
Walter

Wtorek 21, Balaruc

Deszcz, deszcz i jeszcze więcej deszczu. Zauważyłem ograniczenie w piśmie. Wątpię, czy będę miał wiele rzeczy do zapamiętania, jeśli nie ten czas spędzony na pisaniu, nie udając się uspokoić, dotknięty nagłą potrzebą nierozumności, która zwycięża świat, uderzonej własnym ciałem, które widzi wracają stare bóle.


Wiadomość wysłana do Mediapart: „Nie spodziewałem się powiedzieć kiedyś o dobru Plenela, ale przyznaję, że jest bardzo dobry w swojej bezpośredni na Brut . Znalazłem w nim rzeczy, które napisałem i powtórzyłem od początku kryzysu, dowód na to, że wielu z nas myśli tak samo i że, miejmy nadzieję, skończy się to wpływami politycznymi. Ale ujawniłem również dwa błędy, które mogą mieć poważne konsekwencje. Nie, maski nie są naszą pierwszą linią obrony. To higiena rąk, higiena rąk, higiena rąk ponownie. Noszenie maski tak naprawdę nie chroni, nawet w transporcie publicznym, jeśli higiena z pierwszej ręki nie jest nienaganna. Musisz to powtarzać w kółko. Drugi błąd dotyczy początku kryzysu. Nie możesz użyć pierwszej ofiary, by powiedzieć, że zaczyna się pandemia. Musisz obserwować, kiedy krzywa liczby ofiar panikuje. To jest prawdziwy sygnał. Zgodnie z tym kryterium Włochy wyprzedziły nas znacznie. Uważali, żeby mi nie odpowiedzieć.


Zadzwoń po sekretarza generalnego FFC mój list otwarty . Zrelaksowana dyskusja.


Długa rozmowa z Narvicem. Nie rozmawialiśmy przez dwa lata i wybraliśmy miejsce, w którym zakończyliśmy ostatni raz. Podczas mówienia przychodzi mi do głowy szalony pomysł. A jeśli Chiny nie skłamały na temat liczby ofiar śmiertelnych, albo prawie nie. Co jeśli zamknęła z jakiegoś innego powodu? Ponieważ już znała wirusa, który by jej uciekł ... To hipoteza Trumpa w końcu.

Środa 22, Balaruc

Na forum facet mówi, że jestem „Finkielkraut of the bike”, to boli. Argument władzy jest zagrożeniem dla demokracji. Powinniśmy być cicho, ponieważ jesteśmy niekompetentni. W pewnym sensie tylko politycy mogli rozmawiać o polityce. Bylibyśmy bardzo zaawansowani. Przeciwnie, mamy obowiązek interesować się tym, co nas nie dotyczy, a im mniej nas to dotyczy, tym bardziej musimy być czujni.


3 lutego Didier powiedział mi, że butelki żelów wodno-alkoholowych miały 8 franków. Ceny już zaczęły rosnąć, więc społeczeństwo zaczęło się martwić, gdy rządy wykazywały spokój.

Czwartek 23 Balaruc

Odkrywam to Kanclerz Merkel jest chemikiem kwantowym podczas gdy rządzą nas prawnicy, literaci, urzędnicy, bankierzy i akrobaci.

Brume
Zamglenie
Walter
Walter
Canadair
Canadair

Piątek 24, Balaruc

Musieliśmy dziś rano opuścić Hérault na rowerze górskim. Jest łagodny, mglisty, z tą mgłą, która wkrótce powstanie i zanurzy nas w łagodnym wiosennym upale. Chcę ścieżek, koleżeństwa, potu, światła i wspaniałych perspektyw. Zaczynam się dusić, nie dlatego, że zabraknie mi miejsca, ale intelektualnie ten mdły kryzys sprawia, że ​​wątpię w wielu moich byłych przyjaciół politycznych. Jesteśmy na skraju otchłani, a niektórzy ludzie z radością w nią wskakują i oskarżają tych, którzy tak jak ja, są na krawędzi patrzenia na pogłębiające się dno.


Moje posty na blogu są czytane odwrotnie w stosunku do wagi, jaką do nich przywiązuję.

L'étang
Staw

Niedziela 26, Balaruc

Zła noc, pojawia się rodzaj znużenia, prawdopodobnie zmęczenie związane z pracą za dużo od początku lutego i niewystarczającą ilością powietrza. Moje ciało krzyczy, każe mi zmienić styl życia, ale uwięzienie mi to uniemożliwia. To samo zło musi być zainstalowane w każdym z nas, zło pozbawienia wolności, które bardzo szybko pozbawia energii.

Poniedziałek 27, Balaruc

Wczoraj wieczorem położyłem się wcześnie do łóżka, wypłukany po godzinie jazdy na rowerze, krótko przed północą było mi zimno, drżałam, bolał mnie brzuch. Covid? Dziś rano jestem spłukany, wgnieciony, wciąż mam skurcz żołądka, prawe ramię zesztywniałem do palców, moje dolegliwości są ciasne.


François czyta Prousta : „Wschody słońca towarzyszą długim podróżom koleją, takim jak jajka na twardo, ilustrowane gazety, gry w karty, rzeki, w których łodzie szczekają bez poruszania się. Jest wysublimowany, a François opowiada o swoich podróżach i lubię, kiedy ucieka w swoich czytaniach, i zdaję sobie sprawę, że zawsze kojarzyłem Prousta z podróżą, być może dlatego, że go nie czytam więcej niż podróżowanie, zwłaszcza gdy lecę samolotem, podczas podróży, które stracą czas, ale stracą.

Wtorek 28, Balaruc

Jestem prawie na końcu Dostosuj się, aby adoptować , przynajmniej to, co mogę zrobić, nie spędzając jeszcze kilku dni z Didierem w Genewie lub nie zmuszając go, by przyszedł i odetchnął w domu.


Nie mogę być chory, tylko zmęczony, udar mózgu, bez gorączki, przeziębienia, kaszlu, jestem płaski, ofiara uwięzienia. Wszystko na świecie powinno się zmienić i nic nie będzie. Zmęczenie polityczną bezsilnością z pokusą powrotu do moich ogrodów, literatury i roweru.

Soir
Wieczór
Soir
Wieczór
Arc en ciel
Tęcza

Środa 29, Balaruc

Kolejny dzień pracy Dostosuj się, aby adoptować i odkładam to na kilka tygodni. Ten tekst jest na etapie, gdy mnie obrzydza, gdzie nie widzę go już z najmniejszym zainteresowaniem, zbyt wielu faktów, niewystarczającej narracji. Szczególnie chcę czegoś innego, więcej prywatności, więcej ciszy, aby zatrzymać tę farsę wokół kowboja. Poczuj się, jakbyś stracił okazję. Ale z jakiej okazji? Ograniczenie nic dla mnie nie znaczy. To jest mój zwyczaj. Należę do kategorii pisarzy ograniczonych przez naturę, wręcz przeciwnie do Hemingwaya.


skończyłem Przejrzystość rzeczy , co za książka, co za radość, nie pozwalamy sobie na te fantazje: stracić czytelnika, doprowadzić go do szaleństwa, wyłącznie w celu spowodowania wstrząsu elektrycznego. Czuję się dobrze z Nabokovem, pójdę z nim daleko. Wróć do Lolita , na początku.

Sète
Sète

Czwartek 30, Balaruc

Ból brzucha w nocy, bolesna mini torbiel w kroczu, zapalenie kapsułki na prawym ramieniu, które rzuca mnie w dłoń i nie mogę umówić się na artrografię do odwołania ... Wszystko w porządku. Moja kropla energii sprawia, że ​​widzę świat w czerni. Wyniki mojego uwięzienia nie są promienne. Zbyt wiele czasu poświęciłem na krytykowanie, zwracanie uwagi na niespójności, błędy, zapominając, że moje zachowanie było błędem. Dzięki strzelaniu w zasięgu wzroku palisz palce i nie poprawiasz ruchu na świecie. Czy jest niewrażliwy na krytykę? Czy to ma jakiś cel? Nigdy nie otrzymałem tylu wiadomości z podziękowaniami za pisanie, ale piszę tylko po to, by oddychać, i zapomniałem to zrobić. W obliczu rozerwania świata doznałem intelektualnej burzy cytokin, która wprawia mnie w stan zapalny, uwięziony w bólu fizycznym i psychicznym.


Dlaczego narzekać? Historia jest w ruchu. Zawsze chciałem, a życie to denerwowało mnie, a przynajmniej denerwowało mój komfort. Przejście nie jest szczęśliwym doświadczeniem, szczęśliwe przejście jest utopią. Moje zapalenie kapsułki jako metafora świata. Mała łza powoduje, że staw porusza się mniej, a im mniej się porusza, tym mniej chce to zrobić. Tak więc najmniejszy gest staje się bolesną próbą. Jestem burżuazyjnym rewolucjonistą. Kiedy rewolucja zaczyna wpływać na moje życie, odrzucam ją.