Thierry Crouzet

Tłumaczenie maszynowe z języka francuskiego

Podczas Szyjkę kości udowej leczyłam jesienią 2019 roku , Zacząłem kompilować plik mapa tras bikepackingowych we Francji . Powiedziałem sobie, że powinienem wznowić tę pracę przy waszej współpracy.

Pomysł jest prosty: na jednej mapie przecinasz jak najwięcej tras oraz połączeń między nimi. Coś, co da nam pragnienia i stworzy nowe ślady przez kopiowanie i wklejanie.

Wydaje mi się ważne, aby połączyć trasy FFC, takie jak GTMC , ślady wielkich wyścigów wytrzymałościowych, takich jak Francuski podział albo Gravel Tro Breizh a także istotne ślady, takie jak Wycieczka po Charente a dlaczego nie mój Wielka wycieczka po Hérault . Im więcej śladów dodasz, tym łatwiej będzie tworzyć nowe.

Aby wybrać trasy, wystarczy zgodzić się na dość szeroką definicję bikepackingu, strona bikepackig.com wydaje mi się interesująca, ponieważ odróżnia bikepacking od turystyki rowerowej : „Bikepacking to synteza kolarstwa górskiego / szutrowego i minimalistycznego kempingu. Łączy kilkudniowe wędrówki na łonie natury z przyjemnością pilotowania ATV / gravela. Odkrywa mało uczęszczane miejsca, zarówno te bliskie, jak i dalekie, singlami, ścieżkami, opuszczonymi drogami, niosąc tylko to, co konieczne. "

Ślad to sposób na ujawnienie tego mało uczęszczanego terytorium . Nie można też opatentować słów opowiadających historię (ziemia publiczna nie jest opatentowana). Nikt nie może nikomu przeszkodzić w podążaniu takim a takim śladem w taki a taki dzień (jeśli nie chłopski właściciel ziemi, po której ona przechodzi). Ślad jest z natury open source. Ta jakość open source nie przeszkadza w organizacji płatnych wydarzeń na tych torach, ale oznacza obowiązek dzielenia się, stąd pomysł stworzenia mapy, która kompiluje najpiękniejsze francuskie tory.

Kompiluję na Google Map, ponieważ można nakładać setki ścieżek, jednocześnie dzieląc je na warstwy tematyczne, które są łatwe do wyświetlenia lub nie. Nie znalazłem innego narzędzia tak szybkiego i stabilnego. Każdemu ze śladów może towarzyszyć opis, z linkiem do strony autorów.

Aby odzyskać ślad, należy wyeksportować warstwę, na której się znajduje, lub utworzyć nową warstwę, przeciągnąć do niej ślad, a następnie wyeksportować tę warstwę.

Eksport odbywa się w formacie KML / KMZ, wtedy musisz przekonwertować ten plik do GPX przenieść go do GPS. Do kopiowania i wklejania jest wiele narzędzi: używam BaseCamp .

Zapraszam do przesłania śladów zgodnych z duchem bikepackingu zdefiniowanego powyżej lub komentarzy do śladów już opublikowanych.